Tuesday , August 3 2021

Noraida prokurores lūgumu apcietināt 'Latvenergo' pamatlietā sasirgušo apsūdzētoTiesa noraidījusi prokurores lūgumu tā dēvētajā "Latvenergo" kukuļņemšanas pamatlietā apsūdzētajam, 12 tiesas sēdes kavējušajam uzņēmējam. Maksimam Ter-Oganesovam kā drošības līdzekli piemērot apcietinājumu.

Tisha gan uzņēmējam piemēroja drošības līdzekli nodošanu policijas uzraudzībā.

Likumā teikts, ka nodošana policijas uzraudzībā ir apsūdzētā pārvietošanās. Brīvības ierobežošana ar noteikumu, ka attiecīgā persona bez tiesas atļaujas nedrīkst mainīt pastāvīgo vai pagaidu dzīvesvietu, apmeklēt konkētas vietas un tikties ar konkrētām personām. Tāpat šādai personā noteiktās diennakts stundās ir jāatrodas savā dzīvesvietā, kā arī ne biežāk kā trīs reizes nedēļā jāpiesakās attiecīgajā policijas iestādē.

Lai kontrolētu šo drošības līdzekli, policijai ir tiesības apmeklēt personu dzīvesvietā pie tās ārdurvīm. Personai ir pienākums pārbaudes laikā atvērt ārdurvis un atrasties pie tām policista redzeslokā līdz pārbaudes beigām.

Tāpat tiesa šodien lēma, ka nav pamata Ter-Oganesovam nozīmēt atkārtotu medicīnisko ekspertīzi, kā to bija lūdzis uzņēmēja advokāts.

Nākamā tiesas sēde nozīmēta 20. novembrī pulksten 10.

Attorney Viorika Jirgena Šodien lūdza tiesu Ter-Oganesovam kā drošības līdzekli piemērot apcietinājumu.

Uzņēmēja advokāts Guntars Antoms świejący tiesā, pārstājā ar saņemto izrakstu no pacienta medicīniskās kartes klients pastāvīgi Lieto stiprus pretsāpju medikamentus, kas ārēšana reibšanu un miegainību. Tāpat viņš nevar pārvietoties without spieķa palīdzības un viņam ir apgrūtināta sēdēšana, teica aizstāvis.

Ņemot vērā iepriekšminēto, ģimenes ārste uzskata, ka uzņēmējs tiesas sēdēs patlaban nevar piedalīties, norādīja Antoms.

Tiesneša nolasītie Veselības inspekcijas (VI) secinājumi gan liecina, ka nevienā izrakstā nav teikts, ka pacientam nepieciešams mājas režīms. Apsūdzētais varējis tiesas sēdes apmeklēt, izņemot tās reizes, kad ārstējies stacionārā.

Antoms paziņoja, ka nepiekrīt šim slēdzienam un tajā esot faktoloģiskas kļūdas. No VI atzinuma advokāts saprotot, ka inspekcija apšauba ģimenes ārstes tiesības izrakstīt darba nespējas Lapas. "Manuprāt ģimenes ārsts ir tas, kurš var konstatēt patieso veselības stāvokli," uzsvēra advokāts.

Ņemot vērā iepriekšminēto, advokāts lūdza tiesu klientam nozīmēt atkārtotu medicīnisko ekspertīzi.

Attorney Jirgena savukārt paziņoja, advokāta Antoma paustais ir "emocionāls stāstījums", Turklāt aizstāvis mēģina pasniegt ģimenes ārstes viedokli par neapstrīdamu. Prosecutor arī uzskata, ka apsūdzētais simulē Savas sāpes. Tāpat saskaņā ar medicīnisko dokumentāciju apsūdzētais tagad ir deklarējies Dubaijā, sa varot traktēt kā gatavošanos aizbraukt no Latvijas.

Jau vēstīts, ka šī gada jūnijā tiesvedība tika apturēta, lai veiktu tiesu medicīnisko ekspertīzi. Ter-Oganesovam, kuram bija radušies veselības traucējumi, kas traucēja apmeklēt tiesas sēdes. The expert gan secināja, has Ter-Oganesovs with tiesas sēdēm var ierasties.

Šajā krimināllietā bijušais uzņēmuma prezidents Kārlis Miśelsons apsūdzēts par dienesta pilnvaru pārsniegšan un kukuļņemšanu lielā apmērā.

Arī Mikelson vietniekam Aigaram quite un "Latvenergo" amatpersonai Ērikam Priedniekam Celtas apsūdzības par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, now izraisījusi smagas sekas, sadārdzinot sešus konsultāciju līgumus Kopā par 452 0811 EIRO, ar Spānijas uzņēmumu noslēgtos līgumus Kopā par 24 796 966 EIRO un ar Turcijas uzņēmumu noslēgto līgumu par 11 289 222 eiro.

Saistībā ar Rīgas otrās termoelektrocentrāles (TEC) abās kārtās noslēgtajiem sešiem konsultācijas līgumiem un Rīgas otrās TEC Pirmās kārtas būvniecības un apkopes un uzturēšanas līgumiem trīs bijušās amatpersonas pieņēmušas Kukuli kopā 3 967 167 eiro apmērā. Amatpersonas arī apsūdzētas par, ka saistībā ar Rīgas otrās TEC otrās kārtas būvniecības līgumu pieņēmušas daļu no kukuļa 191 392 eiro apmērā.

Miķelsonam un Meļko apsūdzības celtas arī par organizētā grupā izdarītu noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā ar citiem organizātās grupas dalībniekiem, kopskaitā astoņām personām, kopā legalizējot 8 252 513 eiro.

Business Consultant Andrejam Livanovičam apsūdzība Celta par Miśelsona, Meļko un Priednieka izdarīto dienesta pilnvaru pārsniegšanas atbalstīšanu un kukuļdošan lielā apmērā bijušajām "Latvenergo" amatpersonām. Tāpat viņš apsūdzēts par noziedzīgu iegūtu liīdzekļu legalizēšanu un par tirgošanos ar ietekmi saistībā ar līgumiem, kas noslēgti starp "Latvenergo" un Šveices, Spānijas un Turcijas uzņēmumiem.

Ārvalstu uzņēmējiem, kuri bija iesaistīti "Latvenergo" amatpersonu slēgtajos darījumos, Robertam Gerosam un Mahdi Haji Javadam apsūdzības celtas par tirgošanos ar ietekmi saistībā ar "Latvenergo" There are many ways to do this with the process of piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu.

Uzņēmējam Jevgēnijam Levinam apsūdzība Celta par, ka viļš atbalstīja tirgošanos ar ietekmi, kas notika saistībā ar "Latvenergo" un Turcijas uzņēmuma starpā noslēgto līgumu.

Savukārt Mikelson znotam Kristapam Štrausam, ekonomistam un uzņēmējam Deniņam, fiktīvos darījumos iesaistītajiem Jūlijai Mogiļevskai, Ter-Oganseovam un Jānim Muktupāvelam apsūdzības Celtas pēc Krimināllikuma 195. panta daļas trešās par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu Lielā apmērā un personu Grupa.

Visi apsūdzētie savu vainu pilnībā noliedz. Ter-Ogansevos gan Tiesai iepriekš pauda neizpratni par sev izvirzīto apsūdzību, norādot, ka nesaprot, kādēļ viņš vispār iesaistīts šajā procesā.


Source link