Seimas nereguliuos shunų lojimo ir kačių kniaukimo[ad_1]

Seimas nesiėmė įstatymu sureguliuoti shunų, kačių lojimo ir kniaukimo.

Antradienį parlamentarai nepritarė Peticijų Komisijos pirmininko Petro Čimbaro pateiktam jau penktam Triukšmo valdymo įstatymo pataisų variantui. Šiuo dokumentu buvo siūloma spręsti ne tik gyventojų, bet ir jų augintinių keliamo triukšmo problemą.

Už įstatymo pataisas balsavo tik 23 parlamentarai, prieš buvo 8, susilaikė 25 parlamentarai. Projects galutinai neatmestas, jis grąžintas iniciatoriams tobulinti.

Įstatymo pataisas pateikęs P. Čimbaras pastebėjo, when Lietuva pirmauja tarp Baltijos šalių pagal šunų skaičių. "Kai kurie gyvūnų savininkai piktnaudžiauja tuo, kad šiuo metu triukšmas gyvūnams negalio", – sakė P. Čimbaras.

Seimo narys Conservatorio Edmundas Pupinis sutiko, when the problem of the exporter, nes yra ir tokių atvejų, kai žmonės dėl triukšmo yra priversti parduoti butą, nes negali jame gyventi.

Tačiau Seimo nariui Kęstučiui Mažeikai buvo neaišku, kaip pavyk įgyvendinti įstatymą, jis baiminosi, kad "po šunų problem naškiltų Dar daugiau problemų".

Pagal tobulinti iniciatoriams grąžintą projektą, "gyvūnų laikytojai privalo užtikrinti, kad jų laikomi gyvūnai nekeltų grėsmės žmonių, kitų gyvūnų gyvybei, sveikatai ar turtui, nepažeisti kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų, negali Leisti gyvūnui sukelti triukšmą, bet kokius garsus, viršijančius nustatytus triukšmo ribinius dydžius ".

Atsižvelgiant į gyventojos Aldonos Andriuškevičiūtės peticiją įstatymo pataisas parengęs P. Čimbaras siūlė įteisinti, kad "asmenys gyvenamojoja aplinkoje privalo laikytis viešosios rimties, netrikdyti asmenų ramybės, poilsio ar darbo". Pagal siūlytą projektą, "asmenys gyvenamojoje aplinkoje privalo laikytis nustatytų triukšmo ribinių dydžių ir užtikrinti, kad jų keliamas triukšmas ar jų naudojamų įrenginių triukšmo lygis neviršytų vietovei, kurioje naudojami triukšmo šaltiniai, nustatytų triukšmo ribinių dydžių.

Buvo siūloma, kad naujos įstatymo nuostatos įsigaliotų 2019 m. Sausio 1 d., Tačiau joms nepritarus augintiniai ir toliau galės Loti ir kniaukti ne pagal įstatymą, o kaip prigimtis lėmė.

[ad_2]

Source link