Antalya Haberleri – Ürolojik Cerrahi Kongresi'nde Türkiye'de bir ilk: AGEP[ad_1]

İSTANBUL, (DHA) ÜROLOJİK Cerrahi Derneği'nin 31 Ekim-4 Kasım tarihleri ​​arasında düzenlediği 4. Ulusal Ürolojik Cerrahi Kongresi, dünyadan ve Türkiye'den yoğun bir katılımla Antalya'da gerçekleşti.
Yaklaşık 1300 hopes to take part in the congressional congress of the United States. Dr. Şaban Sarıkaya, who is currently working on a tedaviler, ceramic tedaviler, Yeni technolojiler ve bilimsel araştırmalar hakkında aynı anda 7 tane salonda toplantılar ve kurslar gerçekleştirildiğini belirtti. Türkiye'nin Dört bir yanından yoğun bir katılımın söz konusu olduğunu söyleyen Prof. Dr. Şaban Sarıkaya, congresso genel olarak ürolojin tüm alt dallarına önemli yerler ayırdıklarına dikkat çekti.
TÜRKİYE'DE BİR İLK: "ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ EĞİTİM PROGRAMLARI"
Prof. Dr. Şaban Sarıkaya, ülkemizde de sıkça görülen kanser Hastaliklari konusunda üroonkolojiden idrar kaçırma problemlerine, TAS hastalıklarından minimal invaziv Cerrahi konusuna, çocuk ürolojisinden organ nakline Kadar birçok konunun işlendiğini açıkladı ve şunları söyledi "Ürolojik Cerrahi Derneği olarak ana misyonumuz, ülkedeki üroloji by standard yükseltmek. 4. The Ulusal Ürolojik Cerrahi Kongresi'nde ilk handlake ettiğimiz "Araştırma Görevlisi Eğitim Programları (AGEP)" Türkiye'de bir Arachatırma Görevlisi Eğitim Programları'na Türkiye'deki kliniklerin yüzde 30'u 180 asistlın bu sisteme dahil olurken kongrede 320 kadar asistan bu sisteme erişme şansı yakaladı. Araştırma Görevlisi Eğitim Programları (AGE P) Tamami online has been used as a web site for yakılandırılmış bir asistan eğitim programı. Kongre sırasında 90 kadar öğretim üyesi bu sisteme derslerini kaydetti. Bu kongre sayesinde AGEP sisteminin altyapısı oluşturuldu. "
"PROSTAT NATIONAL FRUIT OWNERS ADINA BELİRLİ BİR YAŞTAN SONRA RUTİN MUAYENELER ÇOK ÖNEMLİ"
4. Ulusal Ürolojik Cerrahi Kongresi'nde ilk günün ana konusundan Biri olan üroonkoloji alanında Prof. Dr. Şaban Sarıkaya prostat kanserinin tanısı ve tedavisinde çığır Acan gelişmeler yaşandığını belirtti ve şunları söyledi "Prostat kanseri için Gunluk hayatta tanımlayabileceğimiz çok net sebepler bulunmamakta Ailede prostat kanseri öyküsü bulunması Önemli Prostat kanseriyle ilgili bilinmesi gereken I Önemli nokta belirli ise bir yaştan sonra.. prostat kanseri için adayısınız ve muayene edilmelisiniz. Hastalık teşhisi konması durumunda Etkin tedavi yöntemleri sayesinde hastalığın tedavisinde Basari oranları da artmakta. butun kanser türlerinde olduğu gibi Erken tanı ve tedavi prostat kanseri içinde Önemli bir unsur. tedavi konusunda I büyük gelişmelerden biri ise biz cerrahların işini kolaylaştıran Robotik cerrahinin en çok uygulandığı alanlardan Biri de prostat kanserleridir. Ülkemizde de çok Etkin ve başarılı olarak yapılıyor. "
"PROSTAT KANSERİ AMELİYATI SONRASI İDRAR KAÇIRMA OLABİLİR AMA TEDAVİSİ VAR"
Prostat kaneri ameliyatı sonrası kanserin yayılma oranına, dolayısıyla cerrahinin yapılma boyutuna bağlı olarak basen idrar kaçırma problemleri yaşanabildiğini söyleyen Prof. Dr. Sarıkaya, "ama Bu azımsanacak bir oran Degil gelişen representative deneyim gibi etkenlerle bu oran düşmekte. Ameliyat sonrası oluşacak sorunlar konusunda ameliyatların deneyimli hekimler tarafından yapılması gerekiyor. İdrar kaçırma problemi oluştuğunda da bu durumun çözüm yöntemleri arasında Ilaç tedavileri ve Cerrahi de dahil Olmak üzere будачка санко bulunuyor Bu noktada önemli olan hastaların bu süreçte daha Ağrı ve acı çekmeleridir. İdrar kaçırma sorunu çözülene kadar hastalara da sosyal yaşamdan ve günlük aktivitelerden geri kalmamaları için hijyenik mesane pedlerini öneriyoruz "dedi.

FOTOĞRAFLI

[ad_2]

Source link