Wednesday , June 16 2021

Ticaret Bakanlığı'ndan is a self-styled balloonTicaret Bakanlığı doğum günleri, evlilik teklifleri, düğünler gibi özel günlerde hem çocukların hem de büyüklerin ilgi gösterdiği uçan balloon Yeni kurallar getirecek. Location is a doldurulan kaliteli uçan balonlar, kalitesizlerden özel logoyla ayrılacak.

Aysel Alp'ın Hürriyet'teki haberine göre, Şarkıcı Demet Akalın, doğum günü pastasındaki mumları üflerken uçan balonun patlaması sonucu yandığını gösteren fotoğrafları sosyal medyadan paylaşmıştı. Bursa'da 3 yaşındaki çocuk bileğine bağlı uçan balonun patlamasıyla, İstanbul'da ise zabıta teamleri lavabo açıcıyla doldurulan balonları almaya çalışırken seyyar satıcının bunlara çakmak tutmasıyla yanmıştı.

ÇAKMAK DEĞDİĞİNDE PATLIYOR

'Merdiven altı' üretim kalitesiz uçan balonlar, lokum gazı yerine karpit taşı Ile su karışımından veya lavabo açıcılardan elde edilen gazlarla dolduruluyor. Cakmak, kibrit, mum, cigara gibi yanıcı maddelerin bu balonlara değmesi bomba gibi patlamalarına, alevleri ise çevredekilerin yanmasına neden oluyor.

Ticaret Bakanlığı bu tehgyye karşı tebliğ çıkarmaya hazırlanıyor. AB Komisyonu'na gönderilen tebliğde sona gelinirken, balonların öncelikle "place Ile doldurulması zorunluluğu" yer alacak.

Balloons Genel Müdürü Oğuz Vanlı, halkın sokaktan aldığı her son balonun uçan bir bomba olduğunu belirterek, "Örneğin bir Baba çocuklarına uçan balon aldı, arabadalar. The son of a cigar lighter. Balon karpit veya lavabo açıcılardan elde edilen gazla doldurulduysa alev alır, hem çocuklar hem de Araba Yanar "dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ MANSZETLERİ


Source link